amp templates

MÉDIA

Všetky výsledky,fotogalérie,videá na jednom mieste
Na tejto stránke nájdete všetky videa, reportáže a fotogalérie z Oblastnej bežeckej ligy.

Vojtech Kassay

Atletický klub v Michalovciach usporiadal už 5. ročník jarného behu. V spolupráci so strednými a základnými školami pod heslom „spoznaj behom svoje mesto“ organizujú preteky každý rok vždy na inej škole a vždy v inej časti mesta. Je to úžasná a fantastická myšlienka, zašportovať si a zároveň spoznávať krásy mesta. Trať viedla ulicami Školská, Nad Laborcom, Partizánska, Vinianska, Konečná so štartom a cieľom pred odbornou strednou školou obchodu a služieb. Účasť pretekárov bola neočakávane vysoká. Zaregistrovalo sa vyše 150 športovcov rôznej vekovej kategórie vrátane detí.

Počasie bolo slnečné, pofukoval silný vietor, ale všetci pretekári dobehli do cieľa úspešne v dobrej športovej nálade. Síce udýchaní, ale s úsmevom na tvári. Na trati 3,15 km si zmerali sily aj detičky vrátane seniorov nad 70 rokov. Takýto beh je výzvou a motiváciou ako pritiahnuť čo najviac ľudí do mesta, aby si osvojili zdravý štýl života. Šport v tak krásnej a priateľskej atmosfére, akou bola tá dnešná, zachováva pre všetkých zúčastnených milé spomienky.

V hlavných kategóriách, okrem (A,B), boli ocenení najmladší bežci a najstarší pretekár Vojtech Kassay z MARAS teamu. MARAS team reprezentovali Pavol Uličný a Viliam Novický, ktorý sa umiestnil na krásnom 2. mieste. Sú to zdatní pretekári, ktorí súťažia na mnohých, aj zahraničných vytrvalostných pretekoch. Pretekári po dobehnutí do cieľa boli odmenení účastníckou medailou. Profesionálny fotograf Michal Oros svojím objektívom podchytil tie najkrajšie momenty z preteku vrátane videa, ktoré si môžete pozrieť na jeho webstranke.

Dnešný pretek bol správnym športovým krokom vstupu do roku 2019. Lebo šport upevňuje zdravie, prináša krásne a nezabudnuteľné zážitky, mnoho stretnutí s dobrými ľuďmi v nádhernej športovej atmosfére, takej aká vládla dnes od štartu až po vyhlásenie víťazov v priestoroch areálu SOŠOaS v Michalovciach. Organizačnému teamu želám mnoho úspešných a vydarených športových podujatí počas celého roka 2019.

Ing. Vojtech Kassay
Člen MARAS teamu

Laborecká 10

Výborná atmosféra, organizácia a v poradí 14. ročník v meste Strážske. Za týchto pár rokov sa Laborecká 10 stala stálicou medzi bežeckými podujatiami na východe Slovenska. Tento rok 2019 bol prekonaný rekord v účasti bežcov. Pozrite si reportáž Slovenského Atletického zväzu.

Výsledky
Fotogaléria

Čečehovský polmaratón

Stálica v bežeckých podujatiach. V Nedeľu 31.Marca 2019 sa uskutočnil už 23 ročník Čečehovského polmaratónu. Výborná organizácia je zárukou kvality.